Studentská soutěž EBEC 2017 – registrace zahájena

V měsíci březnu se na VUT uskuteční studentská soutěž EBEC. EBEC (European BEST Engineering Competition) je mezinárodní evropská technická soutěž pořádaná studentskou organizací BEST. V Brně akci organizuje lokální pobočka BEST Brno.

Možnost přihlásit se mají všichni studenti VUT, bez ohledu na fakultu a ročník, který navštěvují. Základem pro účast v soutěži je vytvořit čtyřčlenný tým studentů.

Letošní registrace týmů probíhá od 13.2.2017 do 12.3.2017.

Tým má možnost vybrat si ze dvou soutěžních kategorií - Team Design a Case Study. Obě kategorie jsou stejně náročné, přesto se liší v zadání, způsobu zpracování a konečném výstupu. Team Design umožňuje studentům postavit si reálné funkční zařízení, které musí na závěr předvést i požadovaný úkon. Naproti tomu Case Study obsahuje spíše teoretické řešení zadané situace z různých pohledů - techniky, marketingu či logistiky.


Soutěž EBEC probíhá na čtyřech fakultách VUT:
- Fakulta strojního inženýrství,
- Fakulta stavební,
- Fakulta informačních technologií,
- Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií.

Zadání obou soutěžních kategorií odpovídá zaměření fakulty, avšak týmy nejsou vázány tím, ze které fakulty pochází.Fakultní kolo proběhne na FSI ve čtvrtek 23. března 2017.
Finále VUT se uskuteční ve středu 29. března 2017 na Fakultě podnikatelské.


Významného úspěchu v této soutěži dosáhl tým z Fakulty strojního inženýrství VUT v loňském roce. Po výborných výsledcích v lokálních, národních a regionálních kolech postoupil i do celoevropského finále. Do srbského Bělehradu se sjelo 120 soutěžících z celé Evropy. Tým z FSI dosáhl ve své kategorii Team Design na stříbrnou příčku.

Více informací o úspěchu našeho týmu se můžete dozvědět zde.


Více informací o letošním ročníků získáte na www.ebec.cz, kde je také přístupný registrační formulář.

Kateřina Růžičková, 15. 2. 2017