Den otevřených dveří a setkání absolventů FSI při příležitosti oslav 120. výročí založení VUT

V roce 2019 si připomínáme jubilejní výročí založení Vysokého učení technického v Brně. Jeho historie sahá 120 let zpět, až k 19. září 1899, kdy rakouský císař a uherský král František Josef I. podepsal dekret o založení české vysoké školy technické v Brně.

Pod hlavičkou 120. výročí pořádá VUT v průběhu roku řadu akcí. Hlavní den oslav je naplánovaný na sobotu 25. května, kdy proběhnou Zlaté promoce absolventů VUT a open air festival Pojďme slavit spolu! K programu dne se připojují všechny fakulty VUT se svými Dny otevřených dveří.

Den otevřených dveří a setkání absolventů FSI

Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně si dovoluje pozvat své absolventy, současné i budoucí studenty, pedagogy, zaměstnance, rodinné příslušníky a přátele, ale i další příznivce fakulty na mimořádný Den otevřených dveřím FSI, jehož součástí je také setkání absolventů.

Fakulta bude v sobotu 25. května otevřena v čase od 11:00 do 15:00.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

• Prezentace ústavů
  • Prezentace studentských týmů TU Brno Racing, Pneumobil Racing Team a Chicken Wings a studentské dílny 3D tisku strojLAB
  • Výstava fotografií Fotoklubu Technika
  • Výstava fotografií děkanů FSI z let 1900 – 2019
  • Výstava 100 let letectví
  • Výstava fotografií Sametová revoluce na FSI
  • 13:00 přednáška prof. Martina Hartla o historii FSI
  • 14:00 přednáška prof. Miloslava Druckmüllera o expedicích za zatměními Slunce
  • LabTour – vydejte se na prohlídku laboratoří FSI v časech 11:00 nebo 12:00 (na prohlídku je nutná registrace, viz níže)
  • Občerstvení pro návštěvníky zajišťuje kavárna Strojovna

Pokud máte zájem fakultu navštívit, zde je připravena registrace. (V případě zájmu o LabTour je registrace povinná.)

Také můžete sledovat naši Událost na facebooku.

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

Sídlíme pod Palackého vrchem na adrese Technická 2. Z hlavního nádraží nebo z ulice Česká se k nám dostaneme nejlépe tramvají č. 12 směr Technologický park. Vystupte na zastávce Červinkova, odtud projděte přes pěší lávku k Technologickému parku k naší fakultě. Tramvají vše zvládnete za cca 15 minut, pěšky pak ze zastávky dojdete přímo k fakultě cca za 5 minut. Přímo před fakultou zastavuje také autobus č. 53. Pokud budete cestovat autem, bude možné zaparkovat před hlavní výškovou budovou fakulty A1 nebo na přilehlém parkovišti na ulici U vodárny.

A CO DÁL? POJĎME SLAVIT SPOLU!

Na Den otevřených dveří na FSI navazuje hudební open air festival VUT Pojďme slavit spolu!, který začne od 15:00 hodin a skončí ve 24:00 hodin v areálu Pod Palackého vrchem (Kolejní 3093/7, napravo od Vědecko-technického parku prof. Lista). Ten se nachází jenom pár kroků od areálu FSI. Rádi vás přivítáme na našem stánku FSI. I zde pro vás bude připravený zajímavý program:

• 3D tisk a skenování – odneste si pamětní minci se svým obličejem
  • Příprava maršmelounů a piškotů pomocí tekutého dusíku
  • Kvíz pro žáky ZŠ a SŠ a pro absolventy FSI – za správné odpovědi každý získá malou odměnu
  • Staň se strojařem i ty – představení studijních oborů na FSI

Také můžete navštívit stánky ostatních fakult VUT a centrální stanoviště Vysokého učení technického, kde se představí všechny studentské týmy FSI. Nenechte si ujít koncert Richarda Müllera, Portless feat. Henry D a kapely N.O.H.A. Tím to ale nekončí, o skvělou zábavu se postarají i kapely studentů a zaměstnanců VUT!

SHRNUTÍ PROGRAMU CELÉHO DNE

• 11:00-12:00 Zlaté promoce (akce pouze pro zvané)
  • 11:00-15:00 Den otevřených dveří a setkání absolventů FSI
  • od 15:00 Open air festival Pojďme slavit spolu!
  • o 15:00-20:00 – program na stáncích fakult (i FSI)

o 15:00 - Majvely

o 15:45 - Šroti

o 16:45 - Touchwood